Õunamahl

Õunamahl on Piesta õunatoodete algus igas mõttes. Mahl oli üldse esimene Piesta nime kandnud toode ja paljud teised Piesta tooted omakorda saavad alguse õunamahlast.

Puhast õunamahla on meil tootmises paralleelselt 2 sarja, neist üks tunnustatud mahe- ja teine tavalistest Eesti taluõuntest pressitud. Sordierinevustest tulenevalt on ka väike maitsevahe.

Mõlemad mahlad on saadaval klaaspudelites (20 cl ja 70 cl) ning mugavas kraaniga vaakumpakis (bag-in-box). Mahlad on pastöriseeritud ja avamata pakendid säilivad toatemperatuuril.  Vaakumpaki eeliseks on, et seda võib toas hoida ka pärast avamist.

Kuna täismahl on väga toitev, soovitame janu kustutamiseks lahjendada mahla veega.

Vürtsikas õunajook

Piesta vürtsikas õunajook – „Parim Jook 2018“ Eesti talutoidu konkursil.

Vürtsikas õunajook on mõeldud soojalt joomiseks, pakkudes vaheldust traditsioonilisele punasele glögile – sügistalviste jahedate ilmadega tõeliselt suurepärane soojendaja ning pühade ajal asendamatu jõulumeeleolu looja.

Piesta vürtsikas õunajook koosneb peamiselt õunamahlast, millele on lisatud pisut vett ja rafineerimata roosuhkrut ning mõnus peotäis soojendavaid vürtse: ingver, kaneel, kardemon, nelk. Müügipakend on 75 cl klaaspudel.

Meie soovitame vürtsikat õunajooki kuumutada kuni 55-60C ning vastavalt oma maitsele, tujule ja seltskonnale kas lahjendada veega või kangestada alkoholiga. Kes aga sooja ei otsi, võib vürtsikat õunajooki juua külmana või kasutada seda erinevate segujookide valmistamisel.

Õunaäädikas

Piesta õunaäädikas on tunnustatud mahetoode. Valmistame õunaäädikat maheõuntest, traditsioonilisel meetodil aeglaselt kääritades. Piesta õunaäädikas sisaldab loomulikku setet; seda pole selitatud, filteeritud ega pastöriseeritud. Äädikhappe sisaldus on partiist sõltuvalt ca 2-3%.

Piesta õunaäädikat saab toiduvalmistamisel kasutada sarnaselt veiniäädikaga, esmajärjekorras salatikastmetes. Samuti sobib naturaalne õunaäädikas organismi turgutamiseks ja puhastamiseks, kuna iidsetest aegadest on talle omistatud tervisele kasulikke omadusi.

Piesta õunaäädika müügipakend on 20 cl klaaspudel. Pudelile ei ole märgitud „parim enne“ tähtaega, kuna tegu on piiramatu säilivusajaga tootega. Soovitame hoida pimedas, eemal valgusallikatest (näiteks köögikapis).

Õunastroop

Piesta õunastroop on maius ja maitseaine ühes isikus. Et tegu on Hollandist pärit retseptiga, on hollandi keelest laenatud ka sõna “stroop”, mis tõlkes tähendab siirupit.

Hollandis süüakse stroopi traditsiooniliselt pannkookidega. Tänu Eesti õuna imeheale magushapule maitsekooslusele sobib stroop hämmastaval kombel aga nii liha kui kala, nii juustu kui jäätise juurde.

Toiduvalmistamisel sobib stroopi kasutada salatikastmetes, marinaadides ja glasuurimiseks. Suurepärane kombinatsioon sünnib lisaks pannkookidele ka vahvlite ja vaniljejäätisega. Eriti mõnus on stroop valgete juustude lisandina, sealhulgas kõigi Eesti talumeiereide grillijuustudega.

Piesta õunastroop koosneb kahest koostisainest – põhiosas õunamahl, millele karamellise nüansi andmiseks lisame pisut rafineerimata suhkrut. Müügipakend on 150 g klaaspurk.

Õunasiirup õrna mündiga

Piesta õunasiirup õrna mündiga on naturaalne kokteilisiirup, mis sobib erinevate jookide valmistamiseks – mulliveega segades valmib kerge vaevaga kodune limonaad, muude lisanditega kas õuna-mojito või mõni teine segujook. Samuti võib õunasiirupit kasutada kuuma tee maitsestamiseks.

Lisaks jookidele sobib mündiga maitsestatud siirup kastmete valmistamiseks, eriti hästi näiteks lambaliha juurde.

Kokteilisiirup koosneb peamiselt õunamahlast, mis on magustatud rafineerimata suhkruga ning mõnusalt jahutava mündi kõrval annab väikese maitsenüansi õunaäädikas. Müügipakendeid on kaks eri mõõtu; 20 cl ja 70 cl klaaspudel.

Õunamarmelaad

Piesta õunamarmelaad on väga mõnus  juustumoos, mis sobib eelkõige tugevamaitseliste, pikalt laagerdunud juustude juurde. Samuti maitseb marmelaad hästi liharoogadega, näiteks pasteedi, praetud maksa ja isegi verivorstidega.

Müügikohad

Piesta õunatooteid saab osta:

Pärnus Taluturu poest Pärnu Keskuses; 

Tartus Kaubamaja Toidumaailmast ja Lõunakeskuse Taluturu poest; 

Tallinnas Stockmannist, Tallinna Kaubamaja Toidumaailmast, NOP ja Rohujuur kohvik-poodidest, Ökosahvrist ja suurematest Rimi kauplustest, kus on Talu Toidab osakond

Piesta õunamahla ja/või vürtsikat õunajooki serveerivad Pärnus kohvikud Piccadilly ja Tänav; Tallinnas kohvik Sesoon, kohvik Grenka ja kõik Reval Café kohvikud.

Ostusoovi korral võtke lahkesti ühendust info@kuusikaru.eu või tel 5089 589.